Aksidentoi dhe la në rrugë këmbësorin, shpallet në kërkim 54-vjeçari

15/06/2019 - 13:46

Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e djeshme në aksin Korçë-Ersekë. Sipas informacioneve nga Policia, lidhur me rastin është shpallur në kërkim shtetasi me iniciale V.Z., 54 vjeç, banues në Korçë, pasi gjatë drejtimit të automjetit të tipit “Benz”, ka aksidentuar një këmbësor, shtetasin Y.M, 48 vjeç, banues në fshatin Ravonik.

Mësohet se i lënduari aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës, në gjendje të rëndë shëndetësore. Drejtuesi i mjetit, pasi ka aksidentuar 48-vjeçarin, është larguar nga vendi i ngjarjes.

Materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar u përplas për vdekje nga një makinë në një autostradë në Itali.

Trupi i një personi të pajetë është gjetur në fshatin Përlat të Mirditës këtë të enjte.

Gjykata e Kavajës ka caktuar masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për Marsida Qatjan për akuzën e përshtatjes së ambienteve për përdorim

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në arrati dhe  akuzohen për vrasjen e 26-v

Zbulohen foto dhe video ekskluzive nga momentet e fundit të Festim Latos, 43-vjeçarit me origjinë nga Vlora, të vetëshpallur president i

Një ditë pasi Policia e Vlorës arrestoi Tesi Bashon, i cilësuar si një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, ka vijuar me kontrolle

Shkatërrohet një grup që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike drejt Greqisë, duke çuar në arrestimin e gjashtë shqiptarëve dhe një gr

Forca e Posaçme "Shigjetat", në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë kanë finalizuar operacionin "Liqeni" në

Policia spanjolle ka goditur një bandë hajdutësh, duke arrestuar katër presona, mes të cilëve edhe një shqiptar.