Aksion blic, RENEA, FNSH dhe Shqiponjat "rrethojnë" qytetin

20/02/2020 - 22:54

Një operacion blic për goditjen e veprimtarive kriminale është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit.

100 punonjës policie RENEA të mbështetura nga disa grupe të FNSH, forcat "SHQIPONJA", oficerë të Krimeve të Rënda gjithashtu dhe sektorit të Krimit Ekonomik po zhvillojnë një aksion blic për të goditur grupet kriminale që veprojnë në qytet.

Aksioni ka qenë i befasishëm dhe pritet që të ketë zhvillime të tjera në orët në vazhdim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 33- vjeçar në Ternovë të Bulqizës është arrestuar pasi iu gjet në banesë armë zjarri kallashnikov, shotgun dhe municion luftarak.

Tri automjete u përfshinë nga flakët gjatë orëve të natës në Tiranë, për shkaqe të paqarta.

Ka shkuar në 26 numri i personave të infektuar me koronavirus në Fier, ku mëngjesin e sotëm është konfirmuar pozitive edhe një mësuese.

Një 40-vjeçare në qytetin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në dhomën e saj të gjumit.

Një pronari në Tiranë i është bllokuar lokali për 6 muaj, pasi theu urdhrin për herë të dytë.

Një çift të moshuarish kanë rezultuar pozitiv në lagjen 15 tetori në Fier.

Një 48-vjeçare është gjetur e mbytur në lumë mbrëmjen e sotme. Kufoma e gruas është gjetur në lumë, në afërsi të Urës së Kuçit.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të qytetit të Lezhës.

Një tjetër shkelje e masave administrative kufizuese ndaj ‘armikut’ Covid-19 është shënuar në qytetin e Shkodrës.

Një 68-vjeçar ka ndërruar jetë pas një aksidenti rrugor.