Aktori i Portokallisë në gjykatë, kërkon 58 mijë €

18/04/2015 - 18:37

18 prill 2015 - Aktori i njohur i humorit Gazmend Paja, ka paditur dy ditë më parë kompaninë e karburanteve “Bolv-Oil”, me të cilën ka realizuar një reklamë, ku i fton të gjithë të përdorin këtë karburant për mjetin e tyre.

Por duket se kompania ende nuk e ka paguar aktorin për këtë reklamë, ndaj ai ka vendosur t’i drejtohet Gjykatës së Tiranës, duke kërkuar sigurimin e shumës, që në total arrin në 58 mijë euro.

Në bazë të padisë, rezulton që kompania i detyrohet shumën e 12 mijë eurove aktorit, dhe gjithashtu 46 mijë euro të tjera, si dëm i shkaktuar nga zgjidhja e parakohshme dhe e njëanshme e kontratës, si dhe kamatat ligjore mbi këtë shumë.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Olsian Hajdari, 27-vjeçari nga fshati Xhyrë e Librazhdit që mbërriti në koma në spital, ndërsa bashkëshortja e tij 19 vjeçe vdiq, pas 48

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Laç-Mamurras ku dy makina janë përplasur dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë dy persona.

Një person ka tentuar t'i japë fund jetës me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fshat të Bashkisë Klos.

Pas disa muajsh në arrati është dorëzuar sot njeri prej autorëve të dyshuar për vrasjen e teknikut të kondicionerëve, Indrit Çelaj.

Një makinë është përfshirë nga flakët në Shijak.

Nga incidenti për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar.

Të dielën e 8 dhjetorit të këtij viti, Shkodran Bytyqi, doli nga shtëpia e tij në Ferizaj për ta kryer një punë.

Një 24-vjeçar është vënë në pranga pasi Gjykata e Tiranës ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Plago

Një person që po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një makinë.

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion në orët e mbrëmjes deri sot në mëngjes, të koduar "Klubet e natës".