Alarm për bombë në makinën e gjyqtarit Kuqo

15/10/2019 - 14:42

Ditën e sotme është dhënë një alarm i rremë, për një bombë të vendosur në makinën e gjyqtarit të rrethit të Korçës, Markelian Kuqo.

Dyshohet se gjyqtari është njoftuar me anë të një telefonate, se në makinën e tij është vendosur një bombë.

Është njoftuar menjëherë policia dhe mbas një kontrolli të automjetit të gjyqtarit Kuqo konfirmojnë se nuk kanë gjetur asgjë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vetëdorëzuar në polici 31-vjeçari Griseldo Kusi, i cili akuzohet për vrasjen e teknikut të kondicionerit, Indrit Çelaj.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 32 vite burg Marjana Çmetën, e cila dy vite më parë helmoi vjehrrën e saj, Lirie Lamin.

Një tjetër i kërkuar bie në prangat e Policisë belge falë shkëmbimit të informacionit në kohë reale mes Interpol Tirana dhe Policisë belg

Një 31-vjeçar nga Kosova është arrestuar në flagrancë në Portin e Durrësit.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mesnatë në Elbasan, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve  u arrestua në flagrancë një shpërndarës kanabisi në Durrës.

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për llogari të drejtësisë italiane.

Në rubrikën “Hitparade e Absurdit shqiptar” ka mbërritur një video në të cilën dy djem shfaqen duke dhunuar një vajzë në mes të rrugës.

Gjykata Themelore në Prishtinë, të hënën, e ka dënuar me tre vjet burg, zyrtarin policor, Bunjamir Jaha, i akuzuar për veprën penale “ble

Policia italiane ka arrestuar një 34-vjeçar shqiptar pasiakuzohet përtrafikim të kokainës.