“Alarm i kuq” në Interpol, në pranga shqiptari që kërkohej prej 10 vitesh

Postuar: 16/05/2018 - 19:22

   Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga autoritetet greke. Ai është 40 vjeç, ndërsa identiteti i tij nuk është bërë ende me dije.

Shqiptari u arrestua në Lamia të Greqisë ditën e hënë, pas një urdhër-arresti të nxjerrë nga Shqipëria në vitin 2009.

Sipas informacioneve, shqiptari rezultonte me “alarm të kuq” në listën e Interpol. Ai kërkohet në Shqipëri për prostitucion dhe abuzim seksual. Shqiptari do të dalë para Gjykatës greke për t’u vlerësuar ekstradimi i tij drejt Shqipërisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Gjirokastër, ku katër të rinj kanë mbetur të plagosur.

   Këtë të martë, qyteti i Lushnjes u trondit nga të shtënat me armë zjarri, kur një i ri i maskuar tentoi të grabisë një bankë të niveli

   Një i moshuar 83 vjeç është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, në lagjen nr.12 në Durrës.

   Ndërsa kanë qenë nën ndikimin e alkoolit, katër persona nga Durrësi kanë bërë “të fortët” me policinë, duke kundërshtuar shoqërimin e

   Një person i maskuar ka tentuar të grabisë një të nivelit të dytë në qytetin e Lushnjës, por nuk ia ka dalë.

Policia shqiptare ka bërë një sqarim në lidhje me arrestimin e shqiptarit në Greqi, i dyshuar si i lidhur me ISIS.

Një shtetas i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, është ndaluar ditën e djeshme.

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Rinas, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Një fëmijë 6-vjeçar ka përfunduar në spital si pasojë e një aksidenti të ndodhur një ditë më parë në Durrës.

Një aksident në rrugë i ka marrë jetën një të moshuari shqiptar në Itali, teksa po udhëtonte me biçikletë.