Arben Turtelli arrestohet me 1 kg heroinë

18/04/2015 - 17:14

18 prill 2015 -Skuadra antidrogë e Torinos ndaloi në autostradë në zonën e Rondisones një veturë, që po vinte nga Milano. Në veturë u kap 1 kg heroinë e pastër, me vlerë shitje me pakicë prej 30 000 eurosh. Policët arrestuan në kushtet e flagrancës një italian 25-vjeçar dhe shtetasin shqiptar Arben Turtelli, 40 vjeç. Arbeni është emigrant me leje të rregullt qëndrimi në Itali. Ai është pronar i një firme të vogël ndërtimi, që merret kryesisht me riparime ndërtesash. Firma e ka selinë në qytezën e Sholces (Sciolze) afër Torinos, në zonën Kashina Freskea (Cascina Freschea) 55.

/Gj. Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arrestohet një 29-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale.

Shkolla “Selman Daci” në fshatin Bubq po shembet pasi u dëmtua nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane ka përfunduar në prangat e policisë së Vlorës.

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Rrjeta” duke arrestuar një 56-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet e Kosovës

Shtetasit Luan Beshaj, 72 vjeç, policia e Vlorës i ka vendosur në sekuestro preventive disa pasuri që kapin vlerën rreth 500 000 euro, që

163,000 litra naftë kontrabandë janë bllokuar në portin e Ravennas në Itali e cila vinte nga Shqipëria.

Ka ndëruar jetë  në spitalin e Shkodrës 63-vjeçarja Marije Leka, e cila mbeti e plagosur mbrëmjen e sotme në aksidentin e rëndë që ndodhi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.

Ka shkuar në 7 numri i të arrestuarve për atentatin e ndodhur më 10 maj 2019 në zonën Lungomares, në Vlorë ndaj Inez Hajrullës.

Policia e Beratit ka arrestuar tre punonjës të IKMT-së për shpërdorim detyre.