Armë, paruke dhe doreza, kapen mat të rrezikshmit në Greqi, njëri prej tyre shqiptar

15/10/2019 - 16:15

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme dy persona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, të cilët dyshohen si autorë të shtatë grabitjeve me armë.

Mediat fqinje raportojnë se të arrestuarit janë një grek dhe një shqiptar. Arrestimi i tyre është kryer në kushtet e flagrancës teksa po përgatiteshin për një aksion tjetër grabitje, në një qendër tregtare në Alimos.

Sipas hetuesve, dyshja dyshohet se ka realizuar me sukses të paktën shtatë grabitje në zyra postare, farmaci, supermarkete, qendra tregtare, përfshirë  edhe një bankë në prill të vitit 2018.

Pas kontrolleve intensive, policia greke ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale dy pistoleta, një paruke dhe dy palë doreza, sende këto të cilat përdoreshin nga të arrestuarit në aksionet grabitjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy persona kanë mbetur të plagosur ditën e sotme në kryeqytet, si pasojë e një aksidenti rrugor.

Një punonjës bashkie ka humbur jetën pasditen e sotme në rrethana të paqarta. Sopot Kamberi, me detyrë përgjegjës i gjendjes civile në De

Një 47-vjeçar shqiptar është dënuar me dy vjet e katër muaj burg nga gjykata e Swindonit, pasi u kap me drogë. Sipas mediave britanike, 4

Një 20-vjeçare është kapur nga policia në Rinas me 12.450 euro të padeklaruara në doganë.

Një sherr mes vëllezërve ka çuar njërin prej tyre në pranga. Ngjarja në fjalë ndodhi në Kombinat.

Një 60-vjeçar është plagosur si pasojë e përplasjes së një "triçikli" me një makinë tip "Volkswagen".

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur në qytetin e Korçës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.17 të qytetit.

Është ndalur ish-punonjësja e postës në Levan të Fierit, e cila ka qenë në kërkim për veprën penale "Vjedhje duke shpërdoruar detyrën".

Pas arrestimit të Astrit Thaçit, 27-vjeçarit nga Durrësi, i cili kreu grabitje me armë në Elbasan, Tiranë dhe Durrës, dy persona të tjerë

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, dhe për pasojë një polic ka mbetur i lënduar.