Armë të ftohta dhe pistoletë imituese, një në pranga në Durrës, procedohen dy të tjerë

18/10/2019 - 09:53

Një person në Durrës është arrestuar ndërsa dy të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, pasi janë kapur me armë të ftohta dhe pistoletë imituese.

Mësohet se gjatë kontrolleve për rritjen e parametrave të sigurisë u arrestua në flagrancë shtetasi:

A. H., 43 vjeç, banues në Durrës, sepse në lagjen Nr. 1, Durrës është kapur me një thike pa leje. 

U procedua në gjendje të lirë shtetasi R. N., 16 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit në ambientet e jashtme të një shkolle iu gjet dhe sekuestrua një thikë (biçak).

Gjithashtu u procedua në gjendje të lirë shtetasi K. Gj., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen Nr. 1 u kap me pistoletë alarmuese (imituese).

Kontrollet do të vijojnë në të gjithë territorin e Qarkut Durrës.

Policia e Durrësit fton qytetarët të denoncojnë në numrin 112 ose në Komisariatin Dixhital, çdo rast të paligjshmërisë duke ju garantuar anonimat të plotë dhe reagim të shpejtë dhe të paanshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot humbën betejën me COVID-in 4 pacientë.

Një 21-vjeçar nga Tirana është vënë në prangat e policisë së Kukësit pasi në kufi me Kosovën, në fshatin Morinë, po tentonte të kalonte k

Kriminelët të cilët nuk po dëbohen nga vendi janë kthyer në shqetësim për Britaninë e Madhe.

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht shtetasin K. B., 24 vjeç, banues në Shkallnur.

Organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim me protokollet e sigurisë, procedohet penalisht dhe gjobitet nga ISHSH-ja pronari i loka

Finalizohet pas një hetimi 8-mujor, operacioni policor i koduar "Nikla".

Dypersona kanë përfunduar në pranga në qytetin e Korçës pasi tentuan të korruptonin punonjësit e policisë rrugore me qëllim shmangien e m

Policia e Durrësit në bashkëpunimet me atë të Shijakut ka goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me 8 kg kokainë.

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një fabrikë të prodhimit arkave të drurit në Lushnje.