Arratisen nga burgu grek dy shqiptarë

17/08/2019 - 20:00

Dy shqiptarë të tjerë janë arratisur burgu i Kasandrës në Greqi. Njëri prej tyre është i moshës 35 vjeç dhe gëzonte statusin "prestigjioz".

Mungesa e tij ra në sy mbrëmjen e së premtes (16 gusht) gjatë numërimit. Ai ishte dënuar me burg për vepra të ndryshme penale, përfshirë vrasje.

Autoritetet e policisë po kërkojnë gjithashtu edhe një 34-vjeçar shqiptar, i cili nuk u kthye nga leja me 15 gusht 2019.

Ai po vuante dënimin me burg për vepra të ndryshme, përfshirë grabitje. Policia ka filluar kërkimet intensive për të gjetur sa më shpejt të dy të arrestuarit.

Të burgosurit në burgun Bujqësor të Kasandra jetojnë gjysmë të lirë, duke u ofruar punë në strukturën e burgut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 44-vjeçar në Durrës është rrëzuar nga kati i tretë i pallatit e si pasojë ka përfunduar në spital, nën kujdesin  e mjekëve.

Në emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus janë publikuar për herë të parë fotot ekskluzive të një personazhi të njohur të përfsh

Gjykata e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit te organizuar, ka vendosur qe të zëvendësojë masën e sigurisë për Bajram Hajrin, nga arr

Gjatë karantinimit 40 orësh ndërsa qytetarët janë të mbyllur në shtëpi, në Durrës hajdutët vijojnë aktivitetin e tyre normalisht.

Andre Ljuljovic është shqiptaro-amerikani, që ka humbur jetën nga koronavisuri në SHBA.

Një vajzë nga Lezha, e cila pasi mësoi se gjyshja ishte prekur nga koronavirusi, pak ditë më vonë u dërgua me urgjencë në spital me dhimb

Policia e Durrësit vijon kontrollet në lokale, të cilat duhet të jenë të gjitha të mbyllura, në kuadër të masave të marra në luftën kundë

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro, u arrestua në datën 24 mars, nga policia e Tiranës, për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas.

  • Bashkëpunimi dhe koordinimi i veprimeve mes DVP Durrës dhe Interpol Tirana vë në pranga një të kërkuar, i dënuar në Itali pë