Arrestohen 3 persona që trafikonin emigrantë, ja linja që ndiqnin

27/11/2020 - 09:37

Policia e Tiranës ka finalizuar sot operacionin e koduar “Storm”, duke arrestuar 3 persona që trafikonin emigrantë nga Lindja e Mesme kundrejt një fitimi monetar.

Në një njoftim për mediat, blutë e Tiranës bëjnë me dije “se në përfundim të operacionit u bë ekzekutimi i vendimeve të Gjykatës së Tiranës, e cila ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg” për: O. C., 24 vjeç, banues në Fushë-Krujë; B. H., 36 vjeç, banues në Kamzë dhe T. K., 32 vjeç, banues në Fushë-Krujë”.

Këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se në kohë të ndryshme organizonin trafikimin e emigrantëve nga Lindja e Mesme, nëpërmjet kufiri Shqipëri-Greqi, në drejtim të Tiranës dhe më pas në drejtim të Kukësit.

Më pas emigrantët largoheshin nga Shqipëria në mënyrë ilegale për të arritur destinacionin e tyre që janë vendet e Evropës perëndimore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Personi që shihni në foto është Edmir Begu, i ekzekutuar me breshëri automatiku mbrëmjen e djeshme në qytetin e Durrësit.

Policia e Vlorës ka gjetur sot një gomone te braktisur në det.

Gjendet një trup i pajetë në një përrua.

Detaje të reja zbulohen për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në Durrës ku 32-vjeçari Jetmir Begu, i njohur edhe si Ilir Kuçi, u ekzekut

Një banesë gati është shkrumbuar nga zjarri që ka shpërthyer pasi është lënë ndezur një qiri.

Makina e një biznesmeni në Shkodër është shkatërruar gjatë natës së kaluar.

Policia e Pogradecit ka identifikuar dhe arrestuar drejtuesin e mjetit, i cili mbrëmjen e djeshme, pasi aksidentoi me pasojë vdekjen një

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit Bucimas.

Një aksident me pasojë plagosjen e 6 personave ka ndodhur sonte në vendin e njohur si “Bishti i Zhurit”.

Një sherr i çastit që degjeneroi me përdorimin e armës së zjarrit i ka kushtuar jetën një 32-vjeçari në Durrës.