Arrestohen dy 33-vjeçarë nga Durrësi, të dehur dhe kundërshtojnë policinë

22/11/2020 - 14:02

Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh nga Durrësi, që u konstatuan të dehur.

Oficerët e Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin E. D., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin tip "Renault", në gjendje të dehur dhe ka kundërshtuar për shkak të detyrës punonjësit e Policisë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin E. S., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në Krujë, duke drejtuar mjetin tip "Volkswagen", në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur në superstradën Lezhë-Milot, pranë fshatit Markatomaj.

Një 29-vjeçar nga Durrësi është shpallur në kërkim nga policia pasi po transportonte 11 emigrantë të paligjshëm.

571 qytetarë janë ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë gjatë 24 orëve të fundit pasi janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojt

Policia e Lushnjës ka ndaluar një 35-vjeçar pasi akuzohet se ka përdhunuar një të re.

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar "Muzgu 5" nga Seksioni i Hetimit të Trafiqeve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Pol

Gjykata e Lezhës ka vendosur arrest me burg për Gjergj Gjinin i cili pak ditë më parë plagosi me armë zjarri Hil Gjinin në fshatin Balldr

Është vendosur sekuestro preventive mbi disa pasuri me vlerë rreth 1.500.000 euro, të cilat dyshohet se rrjedhin nga veprimtaria kriminal

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Voula, afër Athinës, në Greqi që ka çuar në arrestimin e 6 shqiptarëve.

Një video që tregon momentin e ekzekutimit të shqiptarit Ilir Zelka brenda një lokali në Brazil është publikuar tashmë nga mediat vendase

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur paraditen e së martës në Balldren të Lezhës, ku Hilë Gjini, 43 vjeç, u qëllua me armë