Arrestohet 44-vjeçari me 4 emra, i dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni

17/10/2020 - 13:18

Një 44-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Fierit, me qëllim ekstradimi në drejtim të Italisë, atje ku rezulton i dënuar me më shumë se 8 vite.

Sipas policisë, personi i vënë në pranga është shtetasi që njihet me 4 emra të ndryshëm: Edison Mërtiri, Edison Prifti, Adison Prifti, Artan Budo, 44 vjeç, banues në Fier.

“Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Torinos, Itali, e ka dënuar me 8 vjet e 3 muaj e 20 ditë, për veprën penale “Grup kriminal me qëllim shfrytëzim prostitucioni si dhe organizator për emigrim të paligjshëm”, njofton policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, të cilit i është gjetur një sasi kanabisi në banesë.

Sikurse njofton Forca Detare, më 19 tetor 2020, në Komandën e Forcës Detare në Plepa të Durrësit, u zhvillua ceremonia e emërimit të koma

Zbardhet identiteti i tre shqiptarëve, që u arrestuan tri ditë më parë në Igumenicë të Greqisë me 31 kg drogë.

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Lezhë dhe Mirditë, duke i kërkuar llogari për burimin e pasurisë tre personave të dënuar për vra

Një i ri është gjetur i pajetë në Tiranë, në zonën e Dajtit. Policia sqaroi se 34-vjeçari me iniciale O.GJ.

Policia e Durrësit njofton se janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas.

Një mjet ende i paidentifikuar ka aksidentuar një këmbësor në Fushë-Krujë.

Policia greke vijon të kërkojë shqiptarin me emrin Niko, i cili dyshohet si autori i krimit të dyfishtë në Flambouro, lokacioni Loutraki,

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Kavajë, mëngjesin e sotëm.