Arrestohet agjenti i krimeve, u kap me drogë në makinë (EMRI)

26/06/2019 - 16:22

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave pranë ministrisë së Brendshme në bashkëpunim me prokurorinë kanë arrestuar punonjësin e policisë, Ledion Bako.

Agjenti i krimeve i komisariatit nr.2 është arrestuar gjatë një operacioni për zbulimin dhe ndalimin e një grupi që merrej me shpërndarjen e lëndëve narkotike. Bako është ndaluar mbrëmjen e të martës në zonën e Linzës në Dajt, në momentin kur po udhëtonte me makinë me 3 persona të tjerë.

Burimet bëjnë me dije se efektivit i është gjetur sasia prej 30 gramësh lëndë narkotike dhe një armë pa leje. Së bashku me Bakon, janë ndaluar dhe 3 personat e tjerë si të dyshuar për shpërndarje të kanabisit. 

I arrestuari akuzohet për shpërndarje narkotikësh, shpërdorim detyre, dhe armëmbajtje pa leje.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në New York është dënuar me gati pesë vite burg.

Nga specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Duesseldorf/Gjermani drejt vendit tonë i shtetasit Ylli Sela, 39 vjeç, lindur në

Një automjet ka përfunduar i përmbysur në kanal përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit.

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Verona të Italisë, ku janë përplasur dy kamionë.

Më shumë se 10 persona janë shoqëruar nga policia për të zbardhur ngjarjen e ndodhur një natë më parë, ku mbeti i vrarë 23-vjecari Andi Z

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Lushnjes. 52-vjeçari Enver Boriçi është qëlluar për vdekje.

Pronari i një lokali në Lushnjë është gjetur i vrarë me një plumb në kokë mëngjesin e sotëm.

Një aksident ka ndodhur në Gjirokastër ku një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përplasur në një pemë. Përplasja ishte shumë

Një person ka humbur jetën pak minuta më parë, si pasojë e plagosjes nga të shtënat me armë në fshatin Përparim të Peqinit.

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë pasditen e sotme në Peqin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Përparim.