Arrestohet çifti shqiptar, gruaja kur pa afrimin e policisë rrëmbeu çantën me kokainë dhe tentoi të ikë

25/09/2020 - 21:20

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh në Savignano, Itali, pasi këta të fundit janë kapur me lëndë narkotike. 

Sipas mediave të tuaja burri 40 dhe gruaja 37-vjeç, janë vënë në pranga pasi karabinerët gjatë një kontrolli që i është bërë çiftit i është gjetur lënda narkotike e futur në një qese. 

Mediat italiane raportojnë se gjatë një shërbimi në rrethin Cesare të komunës Savignano, policia vërejti praninë e një burri i cili kishte ndaluar pranë një institucioni publik dhe po mbante një qëndrim dyshues. Pasi është afruar, policia gruaja ka synuar që të largohet menjëherë  duke marrë me vete një çantë brenda së cilës kishte kokainë. Policia e arrestoi çiftin dhe tashmë pritet vendimi i gjykatës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në zonën e Xibrakës.

Një mjek ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë të premte në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masa administrative 844 qytetarë që janë konstatuar pa maska mbro

Një person është gjetur i pajetë në një objekt të braktisur në kryeqytet.

U kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet, vihet në pranga një 31-vjeçar në Korçë.

Një makinë tip "Audi" është djegur në orët e para të mëngjesit në Elbasan.

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Vaqarrit.

Dënohet me 22 vite burg italiani Francesco D’Agostino, 45 vjeç, i cili masakroi me thikë dhe sende të tjera 21-vjeçarin Serxho Markun, ng

Shkon në tre numri i të arrestuarve në sajë të operacionit antidrogë “Thethi”. Kapet dhe ndalohet një nga shtetasit e shpallur në kërkim.