Arrestohet hajduti i banesave në kërkim (EMRI)

Postuar: 10/08/2018 - 09:44

Policia ka arrestuar një 24-vjeçar, i dyshuari i tretë si autor i disa vjedhjeve të kryera më parë në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë.

Ndalimi i shtetasit Viktor Rudi, 24 vjeç, banues në  Shupenzë, Bulqizë, u bë në kuadër të operacionit “Maqellara” finalizuar më datë 23.07.2018.

I riu dyshohet të jetë autor i disa vjedhjeve të ndodhura në zonën e Maqellarës, ku në bashkepunim me shtetasit ( R.J dhe E.J, të arrestuar me datë 23.07.2018) kryenin vjedhje banesash. 

Ndaj tij Gjykata e Shkallës së Parë Dibër me datë 25.07.2018, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprën penale "Vjedhje", kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 134/2 i Kodit Penal.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Rrethit Dibër për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi kishte mbetur i plagosur në një aksident të disa ditëve më parë.

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me djegien e shtëpisë në Fier një ditë më parë , ku gjithashtu 42-vjeçarja Rudina Kishta tentoi të

Një sherr mes dy vëllezërve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta rreth orës 11:54 në kryeqytet.

I riu që shkaktoi aksidentin që i mori jetën një këmbësori në Fier mbrëmjen e shkuar (13 gusht) është vetëdorëzuar në policia.

Një grua shqiptare ka humbur jetën në një aksident këtë të hënë rreth orës 16:00, në Piacenza të Italisë.

Persona ende të paidentifikuar nga policia, kanë thyer xhamin e një makine në Durrës dhe kanë vjedhur disa sende personale.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në