Arrestohet hajduti shqiptar, megjithëse ishte ilegal u diplomua në Milano

02/09/2018 - 22:12

Përveç shumë librave, në shtëpi kishte edhe objekte me vlerë që i kishte vjedhur në një kishë në Bergamo ndërsa nuk mungonin sasi parash, orë të shtrenjta, piktura antike, bizhuteri madje edhe gurë të çmuar. Bëhet fjalë për një shqiptar 26-vjeçar që është arrestuar nga agjentët e policisë së Milanos.

Habia e hetuesve ishte i riu ishte dëbuar nga vendi në 2016-ën por kishte hyrë sërish në Itali ilegalisht. Shqiptari u ndalua në një postbllok policie pasi me makinën e tij kishte bërë lëvizje të dyshimta. Por pavarësisht qëndrimit të paligjshëm në Itali, shqiptari bënte një jetë mondane pasi frekuentonte palestrat, qendra rekreative dhe madje kishte marrë një diplomë në Universitetin e Bocconi-t në Milano si dhe një master specializim në politikë ekonomike.

Në shtëpinë e tij në Viale Sarca dhe në një kuti sigurie në Viale Sondrio u gjetën 4 mijë euro të thata si dhe objekte me vlerë. Aty kishte edhe valutë të huaj, orë firmato, etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 40-vjeçare në qytetin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në dhomën e saj të gjumit.

Një pronari në Tiranë i është bllokuar lokali për 6 muaj, pasi theu urdhrin për herë të dytë.

Një çift të moshuarish kanë rezultuar pozitiv në lagjen 15 tetori në Fier.

Një 48-vjeçare është gjetur e mbytur në lumë mbrëmjen e sotme. Kufoma e gruas është gjetur në lumë, në afërsi të Urës së Kuçit.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të qytetit të Lezhës.

Një tjetër shkelje e masave administrative kufizuese ndaj ‘armikut’ Covid-19 është shënuar në qytetin e Shkodrës.

Një 68-vjeçar ka ndërruar jetë pas një aksidenti rrugor.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Uznova", zhvilluar nga Komisariati i Policisë Berat, në bashkëpunim me DVP-në, për goditjen e ar

Finalizohet operacioni antidrogë "Porcion", për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në qytetin e Vlorës.

Policia e Gramshit ka vënë në pranga një 52-vjeçar të akuzuar për shpërndarje të drogërave të forta.