Arrestohet i dyshuari për vrasjen e Flamur Beqirit

22/01/2020 - 12:27

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqiri. I ndaluar në aeroportin e Kopenhagenit mësohet ai se po kthehej nga Tajlanda në momentin e arrestimit, sipas medias suedeze.

Zëdhënësi i Scotland Yard-it  tha se personi i arrestuar ndodhet në paraburgim në Danimarkë, në pritje të procedurave të ekstradimit në Britani.

Arrestimi ka ndodhur më 20 janar pas një urdhër ndërkombëtar arresti të lëshuar pas vrasjes së bujshme.

Flamur Beqiri ose Aleksi, siç njihej ndryshe, sipas medias britanikë në vitin 2008 ishte cilësuar si një nga njerëzit më të kërkuar në Suedi, pasi detektivët thonë se ai ishte pjesë e një rrjeti  ndërkombëtare të kontrabandës së drogës që transferoi kanabis me një vlerë në treg prej 2 milion stërlinash në Skandinavi, akuza që u rrëzuan më vonë.

Babai i dy fëmijëve është qëlluar me bresheri plumbash në sy të gruas dhe djalit  përpara shtëpisë së tij në Battersea, një lagje e pasur të Londres, ku ai kishte blerë një shtëpi me vlerë 1.5 milionë sterlinash.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, pasi kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit policor.

Policia e Tiranës arrestoi një shtetas, i cili kishte shkelur urdhrin e mbrojtjes për dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para

Policia e Shtetit ka publikuar fotot dhe emrat e tre personave të tjerë të kërkuar për vrasje, të cilët janë objekt i punës së Njësisë së

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj të cilët vodhën me dhunë 1 shtetas të huaj.

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhën sende të forta në fushë gjatë dy ndjeshje të futbollit më datë 21 e 22 shkurt, vi

Në lokal me pistoletë me vete, arrestohet në flagrancë një i ri në Durrës.

Policia rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës së kaluar në disa pika në kryeqytet.

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Çekrez të Gramshit ku dy persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosu

Një 37- vjeçar shqiptar është qëlluar me plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë.