Arrestohet italiani, kishte fshehur 5 shqiptarë në kamion

17/07/2019 - 12:11

Policia Rrugore në Itali ka raportuar për një ngjarje, në të cilën protagonistë janë edhe shqiptarët.

Një banor 61-vjeçar i zonës së Materas u raportua për shfrytëzimin e fuqisë punëtore të shtetasve të huaj të parregullt. 

Italiani u ndal gjatë natës për një kontroll, ndërsa po udhëtonte në kamionin e vet në Montescagliosos (Mt). Brenda në kamion kishte 5 shqiptarë, që do të përdoreshin për punë në të korrat në një fushë bujqësore të pronës së tij.

Ata kishin hyrë në Itali rregullisht me vizë turistike, ndërsa e shfrytëzonin këtë të fundit për qëllime pune. Kamioni u konfiskua sepse është keqpërdorur, shkruajnë mediat italiane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesditën e sotme një autobus urban në Paskuqan ka marrë flakë në lëvizje e sipër.

Katër të rinj kanë përfunduar në prangat e policisë pasi kanë kundërshtuar dhe goditur një efektiv policie në ambientet e stacionit polic

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme në kuadër të operacionit “Perimetri”.

Theu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, bie në prangat e policisë 26-vjeçari me precedent të theksuar kriminal.

Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë ndaluar shtetasin e shpal

Tre persona janë përplasur me policinë në hyrje të Gjykatës së Shkodrës, duke krijuar tension para këtij institucioni.

Arrestohet një 38-vjeçar nga Durrësi për llogari të Italisë, ku ishte dënuar me 3 vite e 5 muaj burg për dhunë.

Një 20-vjeçar ka aksidentuar me makinë 57-vjeçarin Durim Gjini dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

Një 35-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në Itali për shfrytëzim prostitucioni.