Arrestohet në flagrancë polici, u kap duke… vjedhur

20/10/2018 - 18:54

Një punonjës policie në burgun e sigurisë së lartë në Fushë-Krujë është arrestuar në flagrancë nga kolegët e tij.

Polici S.P., 53 vjeç, është kapur duke vjedhur as më pak e as më shumë, por shoferin e mjetit me të cilin po udhëtonte.

Drejtoria e Policisë së Qarkut Durrës, në njoftimin e saj për shtyp sqaron gjithë dinamikën e ngjarjes.

“Më datë 19.10.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi S.P. 53 vjeç, banues në Tiranë, punonjës policie në burgun e Sigurisë së Lartë Fushë-Krujë, sepse me datë 18.10.2018, në orën 07:30, në rrugën Kamzë Fushë –Krujë, ka qenë pasagjer në automjetin që drejtohet nga shtetasi K.B, 33 vjeç banues Prizren Kosovë, ku i ka marrë çantën e dorës ku brenda kishte portofolin, dy parfume, dokumenta dhe 300 euro”,- njofton policia.

Ndaj punonjësit të policisë rëndon tashmë akuza për konsumimin e veprës penale “Vjedhje”, parashikuar në nenin 134 të Kodit Penal

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kuadër të një operacioni antidrogë në provincat e Frosinone, policia italiane ka arrestuar 8 persona, mes të cilëve edhe dy shqiptarë.

Dy konflikte që kanë precipituar deri në përdorimin e dhunës janë shënuar të hënën në Durrës, ku protagonistë janë 4 meshkuj.

Dy persona nga Durrësi që ishin në kërkim dhe të dënuar me burg, janë kapur nga policia një ditë më parë teksa tentonin të kalonin kufiri

Një 58-vjeçar rezulton i zhdukur që prej mëngjesit të sotëm në qytetin e Pogradecit. Bëhet fjalë për një peshkatar me iniciale D.M, banue

Një 21-vjeçar shqiptar, anëtar i grupit të strukturuar kriminal “Bajri” është ekstraduar nga Hollanda drejt Shqipërisë.

Ish-shefi i antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier, sot azilant në Zvicër, Dritan Zagani është deklaruar fajtor dhe dënuar me 4.6 vite

Policia e Krujës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe ka nisur procedimin në gjendje të lirë një tjetër pasi kanë kanosur me armë nj

Prej disa ditësh Policia e Shtetit po bën publike listën e "zezë" me emrat e personave të shpallur në kërkim, sipas qarqeve të vendit.

Një person është arrestuar nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier pasi ka dhunuar juristin e Hipotekës në