Arrestohet në Rinas turku i kërkuar për vrasje

19/09/2019 - 12:37

Një shtetas turk i kërkuar nga Zvicra për vrasje është arrestuar në aeroportin e Rinasit.  

Personi i ndaluar është shtetasi turk T. N., 35 vjeç.

Ndërkohë një shtetas i huaj në listën e personave më të kërkuar në Finlandë është arrestuar po në Shqipëri. Ai figuronte me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe fshihej në territorin shqiptar.

Zv/Drejtoresha e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj, doli në një deklaratë për të dhënë bilancin e personave të arrestuar në kërkim kombëtar e ndërkombëtar.

Janë kapur dhe arrestuar 45 persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga vendet me të cilat ka një marrëveshje dypalëshe ekstradimi.

104 persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shqipëria janë arrestuar në Itali, Gjermani, Francë, Britani, Hollandë, SH.B.A, Greqi.

Janë kapur dhe ndalur 1 187 persona të shpallur në kërkim kombëtar, për vepra të ndryshme penale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër person raportohet se është mbytur pasditen e kësaj të shtune, por i radhës në Shkodër.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Durrës.

Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale e cila mund të përfundonte në vrasje të trefishtë.

Gjykata e Korçës ka lënë në masën e sigurisë “arrest me burg”, Anterio Kaloshin, i arrestuar si ekzekutori i ngjarjes së rëndë në Pograde

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në Kakavijë, ku prej ditësh qytetarët shqiptarë po presin në radhë për të kaluar kufirin.

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar kosovar, pasi tentoi të kalojë kufirin në mënyrë të paligjshme.

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë.

Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar, pasi në makinën që udhëtonte iu gjetën 4 kilogramë kokainë.

Familja Reçi nga Gjorica e Bulqizës është terrorizuar pak minuta më parë, pasi një person ka gjuajtur në ajër me armë zjarri të dyshuar a

Policia e Durrësit njofton se forcat blu kanë shpëtuar një 25-vjeçar, i cili po rrezikonte të mbytej në plazhin e Currilave.