Arrestohet nga policia miku i autorit të masakrës së Lushnjes

13/08/2020 - 18:33

Arrestohet në Tiranë Anterio Kaloshi, shoku i autorit të masakrës së Lushnjes, Orgest Bilbili. Raportohet se Kaloshi është kapur pasditen e sotme gjatë një aksioni të policisë në Qesarakë.

Në momentin e arrestimit, Kaloshi ka qenë bashkë me Meardi Berberin, të ndaluarin për atentatin e ndodhur në hotel “Voloreka”, në Tushemisht, mëngjesin e 8 gushtit.

Gjatë aksionit, Kaloshit dhe Berberit u janë gjetur edhe armë zjarri, të cilat janë sekuestruar. Anterio Kaloshi, njihei si miku i Bilbilit dhe jetonte në një apartament me këtë të fundit, deri ditën që ai u arrestua, më 10 prill.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar Saimir Taullaun për llogari të Zvicrës, shtet i cili ka lëshuar një urdhër-ndalimi ndërkombët

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për evidenti

Policia ka vënë në pranga një 47-vjeçar që tentoi kultivonte bimë narkotike.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Një 36-vjeçar në Patos ka tentuar të vetëvritet në banesën e vjehrrit të tij.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë që traumatizoi lagjen "11 nëntori" në Elbasan duket se ka rënë qetësia.

Dy vëllezër në Bulqizë janë arrestuar për kultivim të bimëve narkotike.

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a