Arrestohet shoferi i kamionit në portin e Durrësit, fshehu një person në kabinë

24/11/2020 - 10:49

Seksioni për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm në Durrës ka arrestuar në flagrancë një person si dhe ka proceduar penalisht një person tjetër.

U arrestua shtetasi B. S., 44 vjeç, banues në Tiranë dhe u procedua penalisht shtetasi S. M., 47 vjeç, banues në Lezhë, pasi ky i fundit u konstatua në PKK Durrës, i fshehur në kabinën e mjetit tip "Renault" me drejtues shtetasin B. S., me qëllim për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme.

Ndaj shoferit rëndon vepra penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit", ndërsa ndaj personit që u kap i fshehur, vepra "Kalimi i paligjshëm i kufirit".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK ka njoftuar mbylljen e dosjes për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, në të cilin mbeti i vrarë shoferi i tij, Andi Maloku.

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Cermë, ku u përplas me makinë një fëmijë 5 vjeç.

Ledion Mita është i riu që shpëtoi nga mbytja dy fëmijët të cilët ranë në ujerat e lumit Gjanicë në Fier.

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi përdorte kartëmonedha të falsifikuara për blerje të ndryshme.

Arrestohet personi që urdhëroi vrasjen e 27-vjeçarit Mario Metaj në Patra, Greqi. Autori dyshohet se është një shtetas grek.

Një i burgosur është gjetur i varur në qelinë e burgut të Peqinit.

Kapet dhe arrestohet nga DVP Tiranë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, 35-vjeçari i dënuar nga drejtësia italiane, për veprat penale "Gr

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe

Policia e Durrësit ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë që ndodhi një ditë më parë, kur u qëllua një 19-vjeçar.

Dy fëmijë romë duke luajtur në anë të lumit Gjanicë në Fier kanë rënë në lumë.