Arrestohet shpërndarësi i drogës te “Komuna e Parisit”, në pranga dhe 2 të tjerë

26/10/2020 - 12:20

Policia e Tiranës ka arresuar këtë të hënë 3 persona për vepra të ndryshme penale. Në një njoftim për mediat, Policia bën me dije se është goditur një rast i trafikut të drogës në kryeqytet.

"Bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative nga burime të ndryshme, goditi një tjetër rast, duke vënë në pranga shtetasin F. Gj., 21 vjeç, pasi në rrugën “Komuna e Parisit”, gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e këtij shtetasi u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 30 gr. lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa dhe 1 aparat celular", njofton Policia.

Po ashtu është arrestuar në flagrancë të Z. S., 41 vjeç, pasi ka goditur me sende të forta, për motive të dobëta, fqinjin e tij, shtetasin T. S., 19 vjeç. 

Ndërkohë efektivët e rrugores “bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. L., 38 vjeç, pasi në rrugën “3 Dëshmorët”, u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.77 mg/l”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 62-vjeçar gjeti vdekjen këtë të enjte pasi u përplas nga një automjet.

Policia ka arrestuar një 38-vjeçar i cili ka plagosur me thikë vëllain e tij.

Një ditë pas rrjedhjes së gazit në një shkollë në zonën e "Don Boskos" në kryeqytet ku mbetën të helmuar 6 nxënës, policia e Tiranës njof

Gjykata e shkallës se parë të rrethit gjyqësor Vlorë ka dhënë masën e sigurisë  ‘Arrest me burg’ për 26-vjeçarin Emiljano Likaj.

Policia e Shtetit njofton se është ekstraduar nga Bullgaria një 49-vjeçar, lindur në Turqi e banues në Durrës i cili akuzohet për një sër

Finalizohet në Tiranë operacioni "Vëllazëria", i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Pastrimit të Parave & Aseteve Kriminale në DVP

Mallrat kontrabandë i kanë kushtuar lirinë 4 doganierëve të Rinasit dhe 5 tregtarëve, të cilët u arrestuan nga policia.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, 2 doganierë dhe 1 person për kontraba

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të  caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Kukës.

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohej se i kishte zhvatur shuma parash një 19-vjeçari.