Arrestohet shqiptari, akuzohet për tentativën e vetëvrasjes së një vajze të re

11/06/2019 - 17:06

Policia e San Benedetto del Tronto arrestoi një 39-vjeçar shqiptar, nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mediat italiane bëjnë me dije se arrestimi i tij lidhet me tentativën e vetëvrasjes të kryer në tetor të vitit të kaluar kundrejt një vajze, në San Benedetto .

Gjatë hetimeve të koordinuara nga Prokuroria e Ascoli doli në përfundimin se vajza e re kishte një marrëdhënie me këtë burrë, i cili ishte i martuar dhe me fëmijë.

Pas arrestimit, shqiptari emri i të cilit nuk është bërë i ditur u shoqërua në burgun e Ascoli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e