Arrestohet shqiptari i kapur më parë në Greqi me 4 kg heroinë

09/08/2019 - 18:25

Policia arreston një tregtar ndërkombëtar droge në Borgoratti

Policia italiane ka vënë në pranga një 39-vjeçar shqiptar, pasi kishte marrë një fletëarresti, pasi ishte evidentuar se merrte pjesë në një shoqatë që synonte trafik ndërkombëtar droge.

Shqiptari, i cili ishte edhe i dhunshëm ishte arrestuar një herë më parë në Katerini, në Greqi dhe u gjet në posedim të mbi katër kilogramëve heroinë të transportuara më parë nga të pandehurit e tjerë midis Athinës dhe Selanikut.

Burri, i rregulluar me letra në territorin kombëtar dhe me një procesverbal të pastër për ligjin italian, duhet të vuajë një dënim prej 30 vjet burg, për krimet e kryera në Greqi.

Pas një sulmi të gjatë, stafi nga seksioni antidrogë i Italisë arriti ta gjurmonte atë në një apartament në lagjen Borgoratti.

Në përfundim të procedurës zyrtare, trafikanti u transferua në burgun Marassi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Gramshit ka vënë në pranga një 52-vjeçar të akuzuar për shpërndarje të drogërave të forta.

Kapet dhe ndalohet një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor Vol-Vo 4.

Një i ri ka humbur jetn pasditen e sotme në spital, pasi ishte përfshire ne nje aksident te rende gjate paradites.

Policia ka arrestuar një 49-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar që prej vitit 2017, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Një konflikt për çështje pronësie ka ndodhur mes dy familjeve në Golem të Kavajës.

Kapet një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër personit dhe të vjedhjes me armë.

Një 44-vjeçar në Durrës është rrëzuar nga kati i tretë i pallatit e si pasojë ka përfunduar në spital, nën kujdesin  e mjekëve.

Në emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus janë publikuar për herë të parë fotot ekskluzive të një personazhi të njohur të përfsh

Gjykata e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit te organizuar, ka vendosur qe të zëvendësojë masën e sigurisë për Bajram Hajrin, nga arr