Arrestohet shqiptari me 600 mijë euro drogë në banesë

17/10/2018 - 14:29

Karabinierët e Catania-s kanë vënë në pranga një shqiptar, i cili kishte fshehur 84 kg marijuanë në banesën e tij në Tremestieri Etneo.

Shqiptari 35-vjeçar me inicialet M. R. ishte vënë në ndjekje prej disa kohësh nga policia italiane, pas informacioneve të marrë në rrugë operative. Gjatë kontrollit të bërë nga autoritetet italiane, 35-vjeçari e kishte fshehur drogën në dhomën e tij të gjumit.

Droga e sekuestruar ishte e destinuar për tu hedhur në tregun e Etneo-s dhe do të kapte vlerën e rreth  600,000 eurove.

Policia ka sekuestruar dhe të gjitha sendet e tjera që përdoreshin nga shqiptari për paketimin e marijuanës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi, ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Divjakë. 

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Një bandë shqiptarësh që shpërndanin kokainë në Londër është dënuar me 33 vite burg.

Policia italiane ka sekuestruar rreth 4 kilogramë heroinë në komunën e Massa dhe Carrara në Itali.

Shpërthimi i një bombole me hidrogjen në bodrumin e një argjendarie në zonën e ish-Bllokut la 4 të plagosur dhe krijoi panik te qytetarët

Një aksident rrugor është regjistruar vetëm pak minuta më parë në rrugën e re, paralel me portin.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 40-vjeçar është hedhur nga pallati duke gjetur vdekjen.

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap me kokainë në një dyqan në qendër të Traversetolo.

Finalizohet operacioni policor “Ndëshkimi”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkoitke.

Katër persona mbetën të lënduar ditën e sotme, pas shpërthimit të një bombole gazi në zonën e ish-Bllokut.