Arrestohet shqiptari që dhunonte gruan me “Kanun”, i fuste çorapen në gojë

17/04/2019 - 12:20

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar 34-vjeçar, që dhunonte bashkëshorten e tij 26 vjeçe. 

Burri “aplikonte” “Kodin e Kanunit” në dhunën ndaj bashkëshortes, duke e detyruar atë që të mos ulej në tavolinë me familjarët e tij dhe t'i dorëzonte pagesën mujore të punës.

Mediat italiane raportojnë se dhuna ishte e përditshme dhe e vazhdueshme, fizikisht dhe psikologjikisht. Burri kishte arritur ta qëllonte edhe me dru në fytyrë, duke e lënë bashkëshorten me dhëmbë të thyer.

Në një moment bashkëshortja kishte gjetur guximin, për t'i kërkuar divorcin burrit të saj por ai i kishte lidhur këmbët dhe duart dhe pasi i kishte vendosur çorapen në gojë, që të mos dëgjoheshin të bërtiturat, i kishte prerë dorën me thikë.

Gruaja është ndihmuar nga stafi i Shoqatës Kundër Dhunës “Giulia dhe Rossella” në Barletta, dhe pas shumë abuzimeve, më në fund gruaja shqiptare kishte gjetur guximin për të denoncuar burrin e saj në rajonin e policisë në Barletta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Katanias ka marrë vendimin për Moisi Habilajn. Habilaj është dënuar me 15 vite  5 muaj e 10 ditë.

Policia e Lezhës ka bërë arrestimin e autorit të dyshuar të vrasjes së shtetasit kryeplakut të fshatit, Gjin Marku ndodhur sot rreth orës

Tensionohet situata edhe në KZAZ-të e Burrelit, ku ka pasur përleshje dhe dhunë mes qytetarëve dhe policisë pasi kërkohet lirimi i ambien

Një fëmijë 6-vjeçar është plagosur në mesnatë me automatik në Krastë të Martaneshit.

Pak pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Krastë të Bulqizës, ku një person qëlloi me armë zjarri në drejtim të një banese e për pasojë mbe

Një person është vrarë me armë zjarri në Lezhë.

Një punëtor shqiptar në Greqi ka humbur jetën për shkak të një aksidenti në punë.

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një shtetasi dhe plagosjen e dy të tjerëve ka ndodhur sot në aksin Kukës-Morinë.