Asfiksohet familja shqiptare në Itali

Postuar: 12/01/2018 - 21:24

   Një familje shqiptare është asfiksuar në Santa Giustina, Rimini. Sipas mediave italiane, në banesë kanë qenë gjashtë pjesëtarët e familjes, burri 44 vjeç, gruaja 38 vjeç dhe katër fëmijë nga mosha 5 deri në 17 vjeç.

Shkak i asfiksimit ka qenë mosfunksionimi i sobës së drurit.  

Incidenti ndodhi rreth orës 11 të ditës së enjte, kur soba e drurit filloi të keqfunksionojë. E gjithë familja është dërguar në spital dhe fatmirësisht është mirë.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikës dhe ambulanca. Ky është rasti i dytë i helmimit me monoksid në vetëm tre ditë. Më 9 janar, e njëjta gjë ndodhi me një familje filipinase në Rimini.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia italiane ka sekuestruar një gomone me rreth 300 kilogram kanabis në brigjet e Barit.

   Plot 4 kërkesë-padi për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes janë plotësuar nga efektivët e policisë në Durrës, pas denoncimit të 4 rasteve

   Lokali i shtetasit Xh.Q. nga Shijaku është djegur.

   Një shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë pas një sherri midis të huajve nga Brescia, nxitur edhe nga konsumimi i tepër i alkoolit.

   Policia e Shkodrës ka mbledhur një sërë provash pas vrasjes të ish-policit Boran Bercana dhe bashkëjetueses së tij Silvana Ndoci.

Një burrë 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Skraparit këtë të hënë, pasi akuzohet për ngacmim seksual dhe plagosje.

Rrëzohet një fëmijë në banesën e tij në Durrës, përfundon në spital me fraktura.

Një ngjarje e rëndë raportohet nga policia të ketë ndodhur në Durrës.

Policia e Durrësit kërkon ndihmën e qytetarëve në identifikimin e një shtetaseje, e cila është aksidentuar dje dhe ndodhet në spital në g

Një 32-vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se ka ushtruar rrahur bashkëjetuesen e tij.  Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet