Atentati i 2019-ës në Shkozet/ Shënjestër ishin të tre, prokurori Ndoj, "Rrumi" i Shijakut dhe shoferi Maloku

13/01/2021 - 13:55

BalkanWeb ka zbuluar detaje të reja nga atentati i nëntorit të 2019-ës ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ku i vdekur mbeti shoferi i tij Andi Maloku.

Sipas gazetares Klodiana Lala, shënjestër ishin të gjithë, si prokurori Arjan Ndoja, si Aleksandër Laho apo i njohur ndryshe si "Rrumi i Shijakut", ashtu dhe Andi Maloku.

SPAK tashmë ka mbyllur hetimet teksa të pandehur janë marrë zyrtarisht Redjan Rraja si koka e grupit kriminal dhe autor aktiv i ngjarjes, por edhe Arjol Halilaj, pjesë e grupit dhe ndihmës në atentat.

Mister mbetet ende motivi se pse ka ndodhur ky atentat. Pikërisht ky atentat ndodhi pak kohë pasi Arjan Ndoj i akuzua nga Rama dhe vetë mazhoranca si prokuror "KÇK".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Kavajës ka dalë në një informacion paraprak në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme, ku dy persona të maskuar

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka "harruar" një shqiptar të ekstraduar nga Gjermania, i cili ishte në pritje prej 5

Vihet në pranga një shtetas kosovar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika.

Policia e Shtetit njofton se janë ushtruar kontrolle në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK-u ndaj një grupi të strukturuar

Policia njofton se ka zbardhur dhe dokumentuar 22 raste të vjedhjeve në kryeqytet.

Policia e Tiranës godet një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta në doza të vogla.

Policia ka arrestuar dy të rinj në Elbasan si autorë të trazirave para derbit Partizani-Tirana.

Policia e Elbasanit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale për

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, arrestohen në flagrancë 2 shtetas në Durrës, njëri i akuzuar për vjedhje dhe t

Një ngjarje e e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Sarandë, ku 200 bagëti (dele) janë djegur në një stan.