Atentati ndaj prokurorit Ndoja, aksion blic për kapjen e autorëve

08/11/2019 - 20:26

Forca të shumta operacionale kanë zbritur mbrëmjen e sotme në një aksion blic në zonën mes Rrogozhinës dhe Peqinit.

Aktualisht policia po ushtron kontroll në një objekt që shërben si stallë bagëtish, ku mendohet se ka gjurmë të autorëve të dyshuar për ngjarjen që janë njëkohësisht edhe bashkëpunëtorë të Redjan Rrajës në atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ku humbi jetën më pas shoferi i tij, Andi Maloku si edhe u plagos shtetasi Landi Muharremi.

Vetëm ditën e djeshme, Policia ushtroi kontrolle në Vlorë dhe në Lushnjë, ku u kërkua ndalimi i Julian Sulos i njohur ndryshe si ‘Juli i Pashakos’, një tjetër person i përfshirë në atentatin e ndodhur më 1 nëntor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 45-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Elbasan, pas një sherri pranë stadiumit “Elbasan Arena”.

Një aksident rrugor me pasoje plagosjen e tre personave ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Fushë Krujë-Milot.

Në kuadër të masave të marra për garantimin e rendit dhe sigurisë, parandalimin e futjes së fishekzjarrëve dhe kapsollave në stadium gjat

Një aksident ku janë përfshirë tre mjete ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë.

Dy persona te shpallur ne kerkim, jane arrestuar sot nga policia, në vijim të operacionit te koduar “Lokalizimi”. 

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë. Shtetasi V.D., banues në Lushnje u ndalua nga policia teksa udhëtonte me makinë. 

Karabinierët ne Città della Pieve arrestuan dy shtetas shqiptarë, që pasi iu bë shenjë të ndalonin makinën bënë manovra dhe shtuan shpejt

Një aksident automobilistik i ka marrë jetën një 35-vjeçareje në Kamëz.

Policia e Tiranës ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes familjarëve në kryeqytet.