Atentati në Vlorë, shënjestra u shpëtoi mbi 20 plumbave

12/05/2019 - 22:27

Një atentat me armë zjarri është shënuar pasditen e së dielës rreth orës 18:30, në afërsi të urës së Mifolit, në autostradën Levan-Vlorë.

Objekt i sulmit ishte 28-vjeçari Romario Alliraj nga Vlora, i cili ishte duke udhëtuar me automjetin e tij, kur një tjetër mjet i ka zënë rrugën.

Në drejtim të 28-vjeçarit, nga mjeti që kishte zënë rrugën u lëshua një breshëri plumbash kallashnikovi. Fatmirësisht, Romario Alliraj u ka shpëtuar plumbave dhe ka marrë vetëm lëndime të lehta nga përplasja e mjetit.

Për t’u shpëtuar plumbave, ai ka devijuar dhe ka dalë nga autostrada. Plumba të shumtë kanë goditur automjetin, disa prej të cilave vihen re edhe në derën e shoferit, që duket qartë se ishte objekt i sulmit.

Nga këqyrja e vendit të ngjarjes, grupi hetimor ka gjetur më shumë se 20 gëzhoja. Policia e Vlorës ende nuk bën të ditur ndonjë motiv apo pistë hetimi lidhur me ngjarjen, raporton "Top Channel".

Shënjestra e dyshuar e këtij atentati është marrë në pyetje nga punonjësit e Krimeve në polici, në ambientet e Spitalit Rajonal të Vlorës, ku ishte shoqëruar për t’u kuruar nga plagët e marra jo nga plumbat. Alliraj raportohet të ketë punuar në një piceri, si shpërndarës picash me motor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre persona kanë rënë në pranga, pasi u kapën duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, ndërsa njëri prej tyre drejtonte mjetin pa lej

Regjistrohet viktima e tretë brenda pak ditësh në Durrës, si pasojë e mbytjes në det.

Një 65-vjeçar ka rrezikuar të mbytet teksa është futur të lahej në Liqenin Artificial në Tiranë.

Policia e Shtetit ka konfiksuar tri llogari bankare të 66-vjeçarit Lako Levani, me vlerë 140 milionë lekë, që dyshohen se janë përfituar

Një 25-vjeçare ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohet se ka kanosur në mënyrë sistematike një 54-vjeçar, ku i kërkonte n

Shtyhet sërish seanca për Arbër Çekajn, i cili akuzohet për trafikimin e 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit.

Një operacion i sektorit për hetimin kompjuterik i Policisë së Shtetit dhe të Tiranës i koduar “Transferta”, ka vënë në pranga 9 persona

Policia e Kufitare e Rinsait vijon kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Policia e Vlorës ka arrestuar dy të rinj, të cilët akuzohen për vjedhje dhe falsifikim monedhash.

Në kuadër të operacionit të koduar “Antikat”, Policia e Durrësit arrestoi 3 persona, të cilët akuzohen për veprimtari kriminale në fushën