Autobusi përplas motorin, vdes 55-vjeçari

20/08/2019 - 12:33

Një 55-vjeçar ka gjetur vdekjen pas një aksidenti rrugor në Farkë të Vogël.

Mësohet se autobusi urban ka përplasur një motor dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i kësaj të fundit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 11:00 në rugën që të çon në Farkë të Vogël, motoçikleta me drejtues shtetasin SH. S., 55 vjeç është përplasur me autobusin me drejtues H. P., 51 vjeç. Si pasojë e përplasjes dhe plagëve të marra, ka ndërruar jetë për në spital drejtuesi i motoçikletës, shtetasi SH.S.

Drejtuesi i autobusit, shtetasi H. P. L, është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme hetimore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka realizuar me sukses një operacion, duke arrestuar dy shqiptarë për trafik droge.

Një shqiptar është gjetur i pajetë në një depo në Greqi.

Një aksident rrugor është regjistruar pak minuta më parë pranë urës së Dajlanit, në Durrës.

Policia e Durrës po zhvillon operacion në të gjithë Qarkun për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Një krim në familje ka tronditur qytetin e Durrësit mesditën e sotme, kur burri vrau gruan me levë brenda dyqanit të tyre.

Policia e Durrësit jep informacion paraprak mbi vrasjen që ndodhi sot në mes të qytetit, ku burri ka vrarë gruan brenda dyqanit të metraz

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë 4-katëshe në Berat.

Dy persona të moshuar janë konfliktuar ditën e sotme me njeri-tjetrin për çështje pronësie.

Një 50- vjeçar nga Vlora është arrestuar nga Policia Kufitare në Rinas pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia.

Detaje të reja kanë dalë nga krimi monstruoz që ndodhi në Australi, ku Sabrina Lekaj, 20 vjeç u vra me thikë nga babai i saj, Petrit Leka