Automjeti përplaset me makinën e policisë në Durrës, dy efektivë të lënduar

29/02/2020 - 08:52

Foto ilustruese

Një automjet ka goditur makinën e patrullës së policisë tek rrethrrotullimi tek Ura e Dajlanit, në Durrës. 

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.30 të mëngjesit të sotëm.

DurrësLajm mëson se dy punonjës policie kanë mbetur të lënduar. Fillimisht është menduar për t'i dërguar policët në spitalin e Traumës, por më pas ata janë trajtuar me ndihmë mjekësore në spitalin e Durrësit.

Mësohet se shoferi që u përplas me automjetin e policisë ishte në gjendje të dehur.

Më herët, policia e Durrësit njoftoi se kishte arrestuar dy të rinj I.T.,38 vjeç dhe A.K., 25 vjeç, që drejtonin mjetin në gjendje të dehur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Finalizohet operacioni policor i koduar "Uznova", zhvilluar nga Komisariati i Policisë Berat, në bashkëpunim me DVP-në, për goditjen e ar

Finalizohet operacioni antidrogë "Porcion", për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në qytetin e Vlorës.

Policia e Gramshit ka vënë në pranga një 52-vjeçar të akuzuar për shpërndarje të drogërave të forta.

Kapet dhe ndalohet një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor Vol-Vo 4.

Një i ri ka humbur jetn pasditen e sotme në spital, pasi ishte përfshire ne nje aksident te rende gjate paradites.

Policia ka arrestuar një 49-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar që prej vitit 2017, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Një konflikt për çështje pronësie ka ndodhur mes dy familjeve në Golem të Kavajës.

Kapet një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër personit dhe të vjedhjes me armë.

Një 44-vjeçar në Durrës është rrëzuar nga kati i tretë i pallatit e si pasojë ka përfunduar në spital, nën kujdesin  e mjekëve.