Avioni me drogë, 7 persona në gjykim

09/05/2015 - 10:43

9 maj 2015 -Shtatë persona të akuzuar për trafik lëndësh narkotike, në tentativë, janë dërguar për gjykim pas përfundimit të hetimeve nga Prokuroria për Krime të Rënda.

Bëhet fjalë për trafikun e 300 kg kanabis sativa drejt Italisë, nëpërmjet avionit tip “Piper”, i cili u gjet në plazhin e Divjakës, me një rrotë të thyer në 10 maj të 2014-s.

Kështu, Prokuroria për Krime të Rënda pas përfundimit të hetimeve, dërgon për gjykim shtetasit e hetuar me masë sigurimi "arrest me burg":

1.Giorgio Riformato,

2.Sajmir Bajrami,

3.Kleviol Ahmeti, 

4.Aurel Pupe, 

si edhe shtetasit e hetuar me masë sigurimi "arrest me burg" në mungesë:

5.Mareglen Ymeraj,

6.Kristian Demçe, 

7.Orgest Bilbili.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a

Ky është Lefter Zhidro, 71-vjeçari i cili prej orës 13 e 20 minuta është rrethuar nga policia në shtëpinë e tij në lagjen 11 Nëntori, për

Ndërron jetë një elektricist në Dibër. Ngjarja ka ndodhur sot, teksa viktima ishte duke punuar.

Zbardhet dinamika e ngjarjes që tronditi Elbasanin mesditën e sotme, ku një 71-vjeçar ka hapur zjarr ndaj Policisë dhe po vijon të qëlloj

Pas vrasjes së Klevis Kapllanit në Rrogozhinë më 15 shtator, i cili u gjet i pajetë në makinën e tij, mund të fshihet një person i shpall

Të shtëna me armë janë regjistruar pak minuta më parë në Elbasan, ku është qëlluar në drejtim të efektivëve të policisë. Ngjarja mësohet

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, ndërsa në pranga u vunë d