“Benzi” përplas këmbësorin, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

21/01/2021 - 18:59

Një aksident rrugor është regjistruar këtë të enjte në qytetin e Vlorës dhe për pasojë një person ka mbetur i plagosur.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 në lagjen Kushtrim. Një mjet tip “Benz” ka përplasur shtetasin me inicialet M.S., dhe është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. I plagosuri është dërguar me urgjencë në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Më datë 21.01.2021, rreth orës 19:00, në lagjen Kushtrim, Vlorë, një mjet i markës Benz, me drejtues ende të paidentifikuar, ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasin M. S, i cili ndodhet në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore”, njofton policia.

Grupi hetimor po vijon punën për kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Merr flakë në ecje një fuoristradë tip “Range Rover” në rrugën Fushë-Krujë, pranë Krastës.

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të hënë në aksin Fier-Kraps  rreth orës 11:55.

Një 3-vjeçare është aksidentuar nga babai i saj me mjetin tip zetor në oborrin e banesës së tyre.

Apeli ka konfirmuar dënimin me burgim të përjetshëm të dhënë më herët nga Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit për grekun Ethimious Eft

Një 71-vjeçar është gjetur i mbytur në një kanal me ujë në Darëzeze.

Mëngjesin e sotëm është përfshirë në flakë një automjet në Xhafzotaj.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në rrugën e Rinasit ku një 47-vjeçar, i cili ishte duke udhëtuar me motor është përplasur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditen e sotme në Vlorë, ku kanë mbetur të plagosur 4 persona dhe ka humbur jetën një tjetër.

Policia ka goditur një rast të armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave të forta, duke vënë në pranga 2 shtetas.