Berat, kamioni përplas për vdekje 10-vjeçarin

12/03/2015 - 12:33

12 mars 2015 - Një fëmijë 10 vjeç ka gjetur vdekjen mesditën e sotme si pasojë e një aksidenti rrugor në Berat.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Samatic, ku kamioni me targa “SK 1922 A” ka përplasur 10-vjeçarin, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.
 
Efektivët e policisë të mbërritur në vendngjarje, kanë arrestuar drejtuesin e kamionit, 33 vjeçarin I.Karamani, ndërsa kanë nisur hetimet për zbardhjen plotë të ngjarjes. 

Deri më tani janë ende të paqarta arsyet e aksidentit të rëndë të cilat sollën edhe vdekjen e të miturit. 

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e 5 personave më të kërkuar në Shqipëri nga 50 në total.

Dy të rinj nga Fushë-Kruja janë vënë në prangat e policisë së Tiranës mbrëmjen e të martës.

Një 54-vjeçar, B.L banues në Dragushë të Lezhës është arrestuar nga policia për shkak se ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bas

Persona ende të paidentifikuar nga ana e policisë kanë vjedhur gjatë natës një nga bizneset më të njohura në qytetin e Librazhdit.

Policia identifikon viktimën që humbi jetën mbrëmjen e së martës, pasi ra nga një ndertese në Currila.

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka gjetur vdekjen në Durrës. Viktima rezulton roje i një pallati në ndërtim e sipër.

Dy të shumëkërkuar janë ekstraduar nga Italia në Shqipëri pasi janë të dyshuar për vrasje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Specialistët për Hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr.

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në qytetin e Korçës, ku një person i identifikuar si Dashnor Osmani është goditur me sëpat

Policia e Shtetit ka zbardhur ngjarjen e pengmarrjes së 49-vjeçarit Jak Prenga.