Bie në kanal, plagoset i moshuari... 100 vjeç

07/05/2015 - 17:04

7 maj 2015 – Kot nuk thonë që jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër. Ishte 100 vjeç, por lëvizte i vetëm nëpër lagje. Ditën e djeshme, i moshuari 1 shekullor me inicialet H.S., lindur në Tepelenë dhe banues në fshatin “Arshi Lengo” në Gjirokastër, u gjet në një kanal vaditës. Ai dyshohet se kishte rrëshqitur dhe ka rënë në kanal. Për shkak të moshës, megjithë tentativën për të dalë prej andej.

Kalimtarë të rastit e gjetën të moshuarin, duke e transportuar për në spitalin e qytetit, jashtë rreziku, përveç dëmtimeve fizike.

 

 

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët për hetimin e trafiqeve dhe narkotikëve në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe go

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sparanise të Casertanos në Itali, ku një shqiptar pe leje qëndrimi u përpoq të vriste vëllanë e tij. 

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.

 Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60- vjeçarin me iniciale V.N., i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe ka kryer edhe marrëdhënie