Bllokimi i rrugës, tre ekstremistë grekë arrestohen nga policia

08/11/2018 - 18:30

Pas bllokimit të rrugës Gjirokastër-Kakavijë pranë fshatit Bularat nga ana shtetasve grekë të ardhur në Shqipëri për varrimin e Kacifasit, mësohet se Policia e Shtetit ka arrestuar tre persona të dyshuar si organizatorët e ngjarjes.

Mes të arrestuarve është edhe ekstremisti i njohur grek, Babis Karathanos dhe Anestis Kacis. Agjentët antiterror të pranishëm në terren kanë identifikuar edhe persona të tjerë që bllokuan rrugën.

Sidoqoftë deri më tani s’ka një komunikim zyrtar nga Policia e Shtetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 51-vjeçare në Shijak është rrëzuar nga shkallët e banesës së saj.

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga autoritetet italiane.

Një aksident me pasojë një person të plagosur ka ndodhur të shtunën në Durrës.

Dy automjete kanë rënë pre e hajdutëve një ditë më parë në qytetin e Durrësit.

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën e 22 personave më të kërkuar në qarkun e Dibrës të dënuar për vepra penale të rënda si vrasje e

Një 47-vjeçar me origjinë shqiptare pa vdekjen në rrugët e Milanos.

Protesta e banorëve të Unazës së Re kundër prishjes së banesave dhe bizneseve të tyre ka hyrë në ditën e 15.

Një grua ka humbur jetën mesditën e kësaj të diele në Durrës, pasi është rrëzuar nga pallati.

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën Elbasan-Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të tunelit të Krrabës.