Bujar Qamili 4 vjet burg për drogë në Itali

17/04/2015 - 14:53

17 prill 2015 -Gjykata e Brindizit nëpërmjet procedurës së gjykimit të shkurtuar dënoi me 4 vjet burg Bujar Qamilin, 53 vjeç, për trafikimin e 53 kg marijuanë.

Bujari, i cili kishte precedentë penalë po për drogë, u arrestua bashkë me një italian në 8 gusht 2014, ndërsa po transportonte me një makinë Ford Fiesta 53 pako me Kanabis Sativa të porsa mbërritura nga Shqipëria.

/Gj. Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Apelit Tiranë, me trupë gjyqësore të kryesuar nga Ridvan Hado, ditën e sotme u ka dhënë lirinë mjekëve Viktor Marku dhe Besim L

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënd

Arrestohen në flagrancë dy vëllezër dhe xhaxhai i tyre në Krujë, pasi u përfshinë në një sherr me njëri-tjetrin.

Një përleshje e dhunshme ka ndodhur në burgun Santa Maria Maggiore në Itali.

Hodhi një pako me lëndë plasëse artizanale në ambientet e jashtme të një banese, por pa shkaktuar shpërthim, Policia në kohë rekord ident

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë mëngjes në aksin Shkodër- Lezhë.

Gjendet trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit.

Një aksident i rëndë u regjistrua pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin pranë fshatit Përparim.

Sot humbën betejën me COVID-in 4 pacientë.

Një 21-vjeçar nga Tirana është vënë në prangat e policisë së Kukësit pasi në kufi me Kosovën, në fshatin Morinë, po tentonte të kalonte k