Çantat me para në portin e Durrësit, zbulohet shuma

21/07/2018 - 22:02

   Gjatë ditës së djeshme janë bllokuar nga policia kufitare në Durrës dy raste me shuma të mëdha paundësh

Siç bëri të ditur më herët DurrësLajm, në mjetin tip “Audi” që drejtohej nga 38-vjeçari me inicialet N.M. ju gjetën dhe ju bllokuan në një sasi paundësh që nuk i kishte deklaruar.

Gjithashtu edhe në rastin tjetër të sekuestruar sërish gjatë ditës së djeshme, dy personave me inicialet B. M. dhe F. Gj. 32 vjeçe e 41 vjeç  i janë bllokuar një sasi e padeklaruar paundesh.

Burime policore bëjnë të ditur se bëhet fjalë për mbi 30 mijë paund, që u janë bllokuar këtyre shtetasve, rreth 15 mijë në rastin e parë dhe 17 në të dytin.

Ndërkohë personat që kishin shumat e sekuestruara po ktheheshin nga Anglia, ndërsa janë marrë në pyetje për të deklaruar origjinën e shumës dhe janë liruar, ndërsa hetimet vijojnë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ka arrestuar një 49-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar që prej vitit 2017, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Një konflikt për çështje pronësie ka ndodhur mes dy familjeve në Golem të Kavajës.

Kapet një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër personit dhe të vjedhjes me armë.

Një 44-vjeçar në Durrës është rrëzuar nga kati i tretë i pallatit e si pasojë ka përfunduar në spital, nën kujdesin  e mjekëve.

Në emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus janë publikuar për herë të parë fotot ekskluzive të një personazhi të njohur të përfsh

Gjykata e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit te organizuar, ka vendosur qe të zëvendësojë masën e sigurisë për Bajram Hajrin, nga arr

Gjatë karantinimit 40 orësh ndërsa qytetarët janë të mbyllur në shtëpi, në Durrës hajdutët vijojnë aktivitetin e tyre normalisht.

Andre Ljuljovic është shqiptaro-amerikani, që ka humbur jetën nga koronavisuri në SHBA.

Një vajzë nga Lezha, e cila pasi mësoi se gjyshja ishte prekur nga koronavirusi, pak ditë më vonë u dërgua me urgjencë në spital me dhimb