Çifti shqiptar në Itali kapet me laborator kokaine në bodrum

11/02/2019 - 14:35

Një çift shqiptarësh të cilët kishin kthyer bodrumin e shtëpisë në një laborator të përpunimit të drogës u arrestuan nga policia italiane në zonën e Padernos.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në bodrum, policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 40 gramë kokainë, e cila dyshohet se do të ndahej në doza të vogla dhe më pas do të dilte në treg.

Mes të tjerash në bodrumin e çiftit shqiptar që rezultonte i papunë, u gjet edhe një shumë prej 4.900 eurosh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme, pasi ka goditur me thikë në shpatull një shtetas italian. 

Arrestohet në flagrancë një i ri në Fier. Policia bën me dije se ai mbante armë të ftohtë me vete si edhe nuk iu bind punonjësit të rendi

Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali për trafik të lëndëve narkotike, kryesisht të llojit kokainë.

Një aksident ka ndodhur gjatë mesnatës në aksin Fushë Krujë- Milot, ku një makinë tip “Benz” ka humbur kontrollin duke përfunduar përmbys

Interpol Tirana ka ekstraduar drejt SHBA-së dy shtetas të kërkuar nga Interpol Washingtoni.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër në zbatim të një plani operacional të detajuar për parandalimin, evidentimin

Një aksident me pasojë vdekjen e një shtetasi ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Koritë të Korçës.

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot-Rrëshen, pranë urës së Zogut.  

Interpol Tirana ka ekstraduar dy persona nga Greqia, të cilët janë dënuar në Shqipëri nga gjykata. E.Sh.

Shtatë emigrantë janë kapur nga policia në Kapshticë, pasi po tentonin që të futeshin ilegalisht nga Greqia në Shqipëri.