Dashnorja rumune merr në qafë Elentin Hoxhën

09/05/2015 - 10:05

9 maj 2015 -Elentin Hoxha, 33 vjeç , që punonte si bari delesh në zonën rurale të Napolit, kishte një dashnore rumune 34-vjeçare. Elentini bëhej xheloz, sepse ajo kundër dëshirës së Elentinit vazhdonte të punonte si “kërcimtare” në një klub nate në qytezën e Maranos afër Napolit.

Bariu shqiptar në shtator 2014, i verbuar nga xhelozia e goditi disa herë me thikë të dashurën, kërcimtaren rumune. Sot Elentini jo vetëm akuzohet për tentativë vrasje, por rumunia i ka bërë padi civile dhe i kërkon një dëmshpërblim prej 25 000 eurosh për plagët e marra.

/Gj.Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar këtë mbrëmje, në qytetin e Vlorës.

Një sherr me sende të forta ka ndodhur në Krujë mes dy personash, R.D, dhe A.C. Ata janë goditur me sende të forta në Krujë.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, karabinierët në Frosinone të Italisë arrestuan 23 persona si të dyshuar të përfshirë në një rrjet t

Një makinë policie ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar dy efektivë policie në Lezhë.

Grabitet një prej pikave të dhënies së kredive "Kredo.al" në Korçë në lagjen nr. 7.

Policia ka arrestuar në flagrancë një elektricist të OSHEE Tepelenë.

Arrestohen në flagrancë dy persona me banim në Korçë, pasi në makinë iu gjetën 30 kg hashash.

Policia italiane në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë ekzekutuar një operacion antidrogë, i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi

Një i ri është vetëplagosur me armë zjarri në Kurbin, dhe më pas është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje.

Një godinë disakatëshe mori flakë në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë.