Daut Ibrahimi arrestohet në Itali

02/11/2014 - 14:26

2 Nëntor 2014 - Karabinierët e qytezës së Lavanjas (Lavagna) në Liguria arrestuan Daut Ibrahimin, 28 vjec duke e akuzuar për armëmbajtje pa leje, kanosje dhe plagosje.

Dauti së bashku me një mikun e vet italian në 22 qershor 2014 goditën me grushta dhe me qytën e pistoletës një italian, 24 vjecar, i cili u shtrua në spital për 8 ditë nga plagët e marra.

Dauti dhe italaini tjetër pas arrestimit u dërguan në Burgun e Marassi-t.

/ Gj.Th Agjencia e Lajmve Dyrrah /

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Sarandës ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi të shtënat me armë zjarri që janë dëgjuar në këtë qytet gjatë mbrëmjes.

Personi që po shikoni në foto është Olsi Çekiçi, 44-vjeçari me probleme të shëndetit mendor, që mbrëmjen e sotme masakroi me thikë për vd

Një infermier shqiptar, 41 vjeç ka vjedhur kartën e bankomatit të një pacienti, i cili ka ndërruar jetë nga Covid-19.

Një person ka vrarë me thikë nënë e tij në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buçimas pasditen e sotme.

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një fasoneri në orët e pasdites së sotme. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Skraparit.

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike e dyshuar kanabis sativa është kapur në doganën e Bllatës.

Mesditën e sotme një autobus urban në Paskuqan ka marrë flakë në lëvizje e sipër.

Katër të rinj kanë përfunduar në prangat e policisë pasi kanë kundërshtuar dhe goditur një efektiv policie në ambientet e stacionit polic

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme në kuadër të operacionit “Perimetri”.