Dëbohet një shqiptare nga Italia

18/10/2018 - 08:40

Një shqiptare është dëbuar nga Italia, pasi rekrutonte gra e vajza për ISIS.

Sipas "TgCo m", Arta Kacabuni, ose Anila, 44 vjeçe, rezidente në Grosseto që prej vitit 2003, është dëbuar nga Italia pasi rezulton e përfshirë në terrorizëm.

Detyra e saj ishte të bindte gra e vajza, të cilat më pas do të shkonin në Siri për të luftuar në kauzën e tyre kundër të pafeve.

Në të kaluarën 44-vjeçarja shqiptare ka qenë e dënuar nga gjykata e Milanos si pjesëtare në organizata terroriste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë natës së djeshme, qyteti i Tepelenës ka rënë pre e maskave, të cilat kanë vjedhur një supermarket, një shtëpi dhe një dyqan që shis

Një i ri shqiptar, i cili akuzohet për disa vjedhje është arrestuar në Raguza të Italisë. 

Një argjendari në qytetin e Lushnjes është vjedhur gjatë orëve të natës.

Dy persona të akuzuar për krime kundër personit janë ekstraduar gjatë 24 orëve të fundit nga Interpol Tirana.

Një 20-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në këmbë pasditen e kësaj të shtune në Tiranë.

Ditët e fundit në Burgun e Lezhës, policia e burgjeve mes sendeve që tentoheshin të futeshin në qeli, ka zbuluar se në një tenxhere ishin

Me argumentin se nuk është zbuluar asnjë element i veprës penale dhe asnjë autor i dyshuar, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka pezulluar he

Një motoskaf me flamur holandez, i cili drejtohej nga një italian, është mbytur pranë brigjeve të detit Jon.

Hekuran Hoxha, 48-vjeçari që u arrestua të prentem në Shijak dyshohet se është koka e grupit "Avdylaj", të arrestuar në muajin tetor në k

Një dyqan bulmeti në lagjen 6 ka rënë pre e hajdutëve gjatë natës së shkuar në Durrës.