Dënohet me 35 vite burg Klement Çala

14/11/2017 - 15:10

Është dënuar me burgim të përjetshëm shtetasi Klement Çala, i arrestuar më 26 qershor të vitit 2015. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, ai dënohet me 35 vite burg. Ai ishte pjesë e grupit të Ilir Kupës, i arratisur në vitin 2013 nga burgu Trikala në Greqi.

Autoritetet greke e shpallën atë në kërkim Ndërkombëtar pasi e akuzojnë (në mungesë) për vepra penale: Pjesëmarrje në Organizatë Kriminale, mbajtje armësh dhe e materialeve shpërthyese dhe armëve, vjedhje, etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka shkuar në Kavajë për t’u përballur me personin me të cilin kishte konflikt, por një 51-vjeçar nga Durrësi ka përfunduar në telashe.

Një ditë më parë, një 32-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar në shtëpinë e saj, në lagjen nr.14 në Durrës.

Një 31-vjeçare shqiptare është proceduar penalisht në gjendje të lirë nga policia italiane pasi dhunonte barbarisht bashkëshortin e saj i

Portali TPZ.al, ka publikuar ditën e sotme një lajm se drejtuesi i emisioni “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi, është këcënuar për jetën pas

Lihen në burg dy policët privat të akuzuar për shpërdorim detyre në grabitjen e parave në Shkozet. Gjykata e Durrësit ka vendosur:

Një 22-vjeçar që qarkullonte me armë zjarri ka rënë në prangat e policisë në qytetin e Elbasanit.

Një shqiptar në Greqi, identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije, është arratisur gjatë natës nga qelitë e paraburgimit.

Një ditë më parë, një numër i konsiderueshëm i banorëve të Xhafzotajt, “4 rrugëve” dhe Shijakut protestuan në aksin nacional që lidh Durr

Një 61-vjeçare nga Durrësi është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj, ditën e diel. Policia konfirmon se shtetasja N.D.

Në një njoftim të shkurtër online, tek faqja e Policisë së Shtetit, policia e Durrësit bën të ditur se ka arrestuar në flagrancë 3 person