Dënohet shqiptari që tentoi të përdhunojë vajzën e re në makinë

25/10/2020 - 09:51

Një shqiptar i arrestuar pak ditë më parë në Itali, i akuzuar për tentativë përdhunimi ndaj një vajzë të re është dënuar.

Mediat në vend raportojnë se të shtunën e 24 tetorit gjykata e dënoi atë me 5 vjet e 6 muaj burg për dhunë seksuale. Shqiptari tashmë është dërguar në burgun Rebibbia në Romë për të vuajtur dënimin e tij.

Shqiptari ishte me precedentë të mëparshëm penal, pasi policia kishte nisur hetimet edhe më parë për trafik droge dhe deklarime të rreme.

Në gjykatë, shqiptari identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur i ishte ofruar të resë për ta dërguar në banesën e saj, por tentoi ta përdhunonte.

Ai e ka marrë në makinë dhe e ka prekur dhe puthur në vende intime. Për fat të mirë, vajza kishte arritur të shpëtonte dhe kishte dalë me forcë nga makina.

Ajo menjëherë bëri denoncimin dhe Policia zbuloi të dyshuarin, i cili tashmë do të vuajë dënimin

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Bulqizës pasi mbante armë pa leje. Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Denion Fiku,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të premten në mbrëmje në Bruksel, ku një emigrant shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Bulqizë, ku mbeti i vrarë një 22-vjeçar, është arrestuar shoku i tij.

Janë publikuar emrat e 30 nga 69 shqiptarë që disa ditë më parë, u kapën nga autoritetet greke në një anije peshkimi.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, në afërsi të fshatit Mazhe.

Një 65-vjeçar është proceduar dhe gjobitur nga Policia, pasi është kapur në pikën kufitare të Kakavijës, me test pozitiv për COVID.

Zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar për vrasjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulqizë, ku mbeti i vdekur i 22-vjeçari Elidon Basha.

Zbardhen dhe dokumentohen disa vjedhje të ndodhura në qytetin e Shkodrës.

Policia Kufitare e Kakavijës njofton se ka intensifikuar punën për kontrollin e imtësishëm të dokumentacionit për të udhëtuar, intervisit