Detaje nga arrestimi i Stresit, veç armës edhe kokainë

17/10/2018 - 21:56

Mbrëmjen e kësaj të mërkure reperi shqiptar Arkimed Lushaj i njohur si Stresi është shoqëruar në polici.

Ende nuk ka informacione zyrtare për ndalimin e tij, por burimet thonë se Stresi është shoqëruar për armëmbajtje pa leje. Ai është kapur në një lokal në Linzë ku është gjetur dhe një sasi kokaine.

Nuk dihet se kujt i përket kokaina dhe policia po bën sqarimet dhe hetimet e rastit. Pas ndalimit Stresi është çuar në paraburgim në komisariatin numër 4 në Tiranë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Seanca e parë në Gjykatën e Apelit në ngarkim të Emiliano Shullazit dhe bandës së tij,  e cila ishte programuar për t'u zhvilluar sot ësh

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e së hënës në qendër të qytetit të Elbasanit.

At e bir janë arrestuar nga policia e Mirditës, pasi lëviznin të armatosur.

Hekuran Hoxha, personi që do trafikonte drogën që do prodhohej ne laboratorin e Hasit, dhe Admir Hoxha ideator dhe financues i projektit,

Përfshihet nga flakët një automjet tip Porsche Cayenne. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë tek Shkëmbi i Kavajës, në Durrës.

Gjatë natës së djeshme, qyteti i Tepelenës ka rënë pre e maskave, të cilat kanë vjedhur një supermarket, një shtëpi dhe një dyqan që shis

Një i ri shqiptar, i cili akuzohet për disa vjedhje është arrestuar në Raguza të Italisë. 

Një argjendari në qytetin e Lushnjes është vjedhur gjatë orëve të natës.

Dy persona të akuzuar për krime kundër personit janë ekstraduar gjatë 24 orëve të fundit nga Interpol Tirana.

Një 20-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në këmbë pasditen e kësaj të shtune në Tiranë.