Detaje nga shpërthimi i fuqishëm, drejtuesi i mjetit i mbuluar me gjak (FOTO)

15/09/2020 - 19:39

Ngjarja në ‘’Vasil Shanto’’ dyshohet se është një atentat me lëndë plasëse i telekomanduar. Lënda plasëse iu vendos automjetit në pjesën e përparme të saj dhe është shkatërruar tashmë, siç duket edhe nga fotot, ku shfaqet edhe personi qe ndodhej ne automjet, i mbuluar nga gjaku.

Ndërkohë ende nuk dihen detaje lidhur me identitetin e tij, pasi automjetit nga shperthimi i eshte shkaterruar edhe targa.

Automjeti shpërtheu mbi urë dhe deri më tani mësohet se shoferi i automjetit është dërguar në spital dhe ka shenja jete. Nuk dihet për dëme të tjera në njerëz.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aksidenti i rëndë që ndodhi mesnatën e së dielës në Petritoli, Itali, ku humbi jetën një 10-vjeçar shqiptar ka tronditur komunitetin e zo

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:30, në Sukth, Durrës, një mjet me drejtuese shtetasen L.H., është përplasur me një mjet tip "Volkswagen",

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 24-vjeçarin Kosta Kaca.

Është ndarë nga jeta ditën e sotme 57-vjeçarja Adelina Rizvani, mami në maternitetin e Sarandës.

Në kohën kur drejtësia ende nuk e ka thënë fjalën e saj për Bledar Jambellin që akuzohet si urdhërues i vrasjes së Artan Cukut, familjarë

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Forca e posaçme "Shigjetat" kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një person në Lushnjë është arrestuar në flagrancë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi nën kërcënimin e një mjeti prerës i kanë

Një 60-vjeçar nga Saranda është kapur në pikën kufitare të Kakavijës nga inspektori i ISHSH-së Gjirokastër, teksa kërkonte të kalonte në

Arrestohen në flagrancë në Durrës 2 drejtues mjetesh, njëri prej të cilëve i dehur, ndërsa tjetri pa leje drejtimi.