DETAJE/ Si e rrëmbyen 3 djemtë minorenen, babai dëgjoi britmat e saj nga shtëpia e pabanuar

Postuar: 15/05/2018 - 11:11

Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë e shënuar në qytetin e Fierit, ku tre të rinjë kanë tentuar të kryejnë marrëdhënie seksuale me dhunë me një 13-vjeçare.

Redion Tereziu, 22 vjeç, Jorges Dosti, 24 vjeç dhe Marjus Çalameni, 24 vjeç, të tre banues në fshatin Vlosh, Roskovec, kanë marrë me forcë të miturën dhe e kanë çuar në një shtëpi të vjetër ku nuk banonte njeri ku kanë tentuar ta përdhunojnë. 

Fatmirësisht babai i vajzës, e cila kishte ikur prej disa minutash nga banesa për të luajtuar, është vënë në kërkim të saj dhe në një banesë të braktisur jo larg shtëpisë së tyre në fshatin Arapaj të Roskovecit e ka gjetur në gjendje shoku.

Ai ka dëgjuar bërtitjet e saj nga godina e pabanuar dhe me vrap i ka shkuar në ndihmë të bijës, ndërsa tre të rinjtë janë larguar nga vendi i ngjarjes por që janë kapur pak orë më pas nga policia pas denoncimit të minorenes dhe babait të saj.

Nga dëshmitë e banorëve të zonës, mësohet se familja e vajzës është në gjendje shumë të vështirë ekonomike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Avokatët e Emiljano Shullazit i kanë dërguar një letër drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela dhe kryeprokurores Arta

Dalin detaje të reja për jetën e 33-vjeçares greke, e cila u ekzekutua me armë ditë më parë në Athinë.

Safet Bajri është njohur me masën e sigurisë së arrestit me burg pa afat në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër, paraditen e sotme. Furgo

Rreth 50 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar në qytetin e Bilishtit dhe në fshatin Vërnik.

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për mashtrim dhe falsifikim që në mars të vitit të kaluar.

Nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin sot para gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar për mashtrim me skemën e TVSH-së.

Një 34-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka qëlluar në ajër me armë Jarri si dhe ka kërcënuar një shtetas.

   Policia e Durrësit ka ndaluar njërin nga autorët e ngjarjes në fshatin Armath, ndërsa po punon për kapjen e dy shtetasve të tjerë të s

   Një konflikt fizik mes dy burrave në Durrës është mbyllur me lëndimin e njërit prej tyre.