DETAJET/ Pse u mor peng biznesmeni nga Durrësi nga dy vëllezërit, zbulohet arsyeja

16/04/2018 - 21:42

   Zbardhen të tjera detaje nga pengmarrja dhe dhunimi i një 33-vjeçari nga Durrësi.

Më herët, DurrësLajm, duke iu referuar policisë, njoftoi se 33-vjeçari K.P. ishte marrë peng për disa orë dhe ishte dhunuar nga dy vëllezërit J.N. dhe Xh.N. me makinën e shokut të tyre Gj.Q. nga Tirana.

Mësohet se shtetasi i marrë peng është një biznesmen që operon në sektorin e ndërtimit. Shkak për pengmarrjen dhe dhunimin e 33-vjeçarit është bërë një borxh prej 13 mijë eurosh që u kishte dy vëllezërve nga Durrësi.

Mësohet se shkak për pengmarrjen është bërë moslikujdimi i shumës së një apartamenti që dy vëllezërit J.N dhe Xh.N ia kishin shitur.

Pasi është liruar nga pengmarrësit e tij, biznesmeni ka denoncuar ngjarjen në polici.

Policia shpalli në kërkim dy vëllezërit nga Durrësi, ndërsa arrestoi ditën e sotme pronarin e mjetit të përdorur gjatë pengmarrjes. 

Njoftimi i policisë:

Më datë 16.04.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi Gj.Q. 30 vjeç, banues Yzberish, Tiranë, si dhe u bë shpallja në kërkim policor dhe po punohet për kapjen e shtetasve J.N. dhe Xh.N. banues në Durrës, sepse në bashkëpunim me njëri-tjetrin,  me mjetin në pronësi të shtetasit Gj.Q., e kanë marrë pa dëshirë në mjet duke e dhunuar fizikisht shtetasin K.P.  33 vjeç, banues në Durrës pasi ky shtetas i ka lekë borxh dy vëllezërve. Neni 110/2 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është shënuar paraditen e sotme në kryeqytet.

Redi Popesku, pronari i lokalit Monopol, ku ndodhi masakra e Bllokut më 4 Tetor, është arrestuar rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme.

Nuk ka mjaftuar dhunimi nga bashkëshorti, por dajakut i është ‘bashkuar’ edhe vëllai i një 29-vjeçareje nga Durrësi.

Një punonjës policie në burgun e sigurisë së lartë në Fushë-Krujë është arrestuar në flagrancë nga kolegët e tij.

Një aksident me pasojë dy persona të plagosur, ka ndodhur sot në aksin rrugor Qukës-Stavaj të Librazhdit.

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në